Trainingen

Trainingstijden

Hieronder het overzicht van de trainingen. Kijk ook op https://www.eindhovenatletiek.nl/2020/05/17/trainingsupdate/ voor verdere toelichting.

1. Trainingen jeugd

Trainingen pupillen

In onderstaande tabel een overzicht van de trainingsmomenten voor de jongste leden.

DagTijdLocatieGroepOmschrijving
Dinsdag18:00 - 19:00AtletiekbaanPupillen A, B, C, miniAlgemene atletiektraining met aandacht voor werpen, springen, sprinten en lopen
Donderdag18:00 - 19:00AtletiekbaanPupillen A, B, C, miniAlgemene atletiektraining met aandacht voor werpen, springen, sprinten en lopen
Zaterdag10:45 - 12:00AtletiekbaanPupillen ATraining voor gevorderde pupillen (in overleg met trainers)

Trainingen junioren

Vanaf de junioren D worden de trainingen specifieker voor de diverse onderdelen. Oudere junioren (vanaf C) worden aangemoedigd om naast de algemene trainingen (waarin de diverse onderdelen bij toerbeurt aan bod komen) ook specialisatietrainingen op hun voorkeursonderdeel/onderdelen te volgen.

De volgende trainingen zijn specifiek voor junioren. Vanaf 7 juli zijn er weer aparte trainingen voor D-junioren op dinsdag en donderdag.

DagTijdLocatieGroepOmschrijving
Maandag18:00 - 19:30AtletiekbaanJunioren B, C, DAlgemene atletiektraining
Dinsdag18:00 - 19:30AtletiekbaanJunioren DAlgemene atletiektraining
Dinsdag20:00 - 21:30AtletiekbaanJunioren A, B, CKogelslingeren
Dinsdag19:15 - 20:45AtletiekbaanJunioren A, B, CMila training
Dinsdag19:15 - 20:45AtletiekbaanJunioren A, B, CSprinttraining
Woensdag19:15 - 20:45AtletiekbaanJunioren B, CAlgemene atletiektraining
Woensdag19:15 - 20:45AtletiekbaanJunioren B, CHordentraining
Woensdag19:15 - 20:45AtletiekbaanJunioren A, B, CSpeerwerpen
Donderdag18:00 - 19:30AtletiekbaanJunioren DAlgemene atletiektraining
Donderdag19:15 - 20:30AtletiekbaanJunioren A, B, CKogel en discus
Donderdag19:15 - 20:45AtletiekbaanJunioren A, B, CSprinttraining
Donderdag19:15 - 20:45AtletiekbaanJunioren A, B, CMilatraining
Zaterdag10:45 - 12:00AtletiekbaanJunioren A, B, C, DDiverse trainingen
Zaterdag10:00 - 11:30Vertrek vanaf baanJunioren A, B, C, DLooptraining in park en bos

2. Trainingen specialisatiegroepen

Vanaf de B-junioren trainen de atleten meest in specialisatiegroepen. Ook C-junioren worden aangemoedigd zich hierbij aan te sluiten. Hieronder ziet u de trainingen van de diverse wedstrijdgroepen.

Technische trainingen

DagTijdLocatieOnderdeel
Maandag18:00 - 19:45AtletiekbaanHorden voor gevorderden
Dinsdag19:15 - 20:45AtletiekbaanHoogspringen
Dinsdag19:15 - 20:45AtletiekbaanPolsstokhoogspringen
Dinsdag20:00 - 21:30AtletiekbaanKogelslingeren
Donderdag19:15 - 20:45AtletiekbaanKogel en discus
Donderdag19:15 - 20:45AtletiekbaanVerspringen
Zaterdag10:45 - 12:00AtletiekbaanWerpen

Sprinttrainingen

Eindhoven Atletiek heeft een aantal sprintgroepen die in wisselende combinaties vaak samen de warming up doen om dan te splitsen tussen b.v. korte sprint (60/100) en lange sprint (200/400). Hieronder een kort overzicht van de trainingen.

DagTijdLocatieGroep
Maandag15:30 - 17:30AtletiekbaanKorte en lange sprint
Dinsdag15:30 - 17:30AtletiekbaanKorte en lange sprint
Dinsdag19:15 - 20:45AtletiekbaanSprint algemeen (Arjan Timmers)
Donderdag15:30 - 17:30AtletiekbaanLange sprint
Donderdag19:15 - 20:45AtletiekbaanSprint algemeen (Arjan Timmers)
Zaterdag10:45 - 12:30AtletiekbaanLange sprint (Luc van Agt)
Zaterdag11:00 - 12:15AtletiekbaanKorte sprint (Erwin Mortier)

Looptrainingen

Eindhoven Atletiek heeft diverse trainingsgroepen die zich richten op de middenlange (mila) afstanden (400 of 800m t/m de 5000m) en lange afstanden (5km t/m marathon), vanaf de jeugd (CD junioren) t/m masters. Hieronder een kort overzicht van de trainingen.

DagTijdLocatieTraining
Dinsdag19:00 - 20:30Diverse locaties in en om EindhovenInterval en duurtrainingen
Dinsdag19:15 - 20:45AtletiekbaanMila A-junioren en senioren vanaf 800m
Dinsdag20:15 - 21:45AtletiekbaanIntervaltraining
Woensdag19:15 - 20:45AtletiekbaanIntervaltraining
Donderdag17:30 - 19:00Wisselende locatieMila A-junioren en senioren vanaf 800m
Donderdag19:00 - 20:30Diverse locaties in en om EindhovenInterval en duurtrainingen
Donderdag19:15 - 20:45AtletiekbaanMila BCD junioren
Donderdag20:15 - 21:45AtletiekbaanIntervaltraining
Zaterdag10:00 - 12:00Diverse locaties in en om EindhovenVaartspeltraining
Zaterdag10:00 - 11:30Vanaf atletiekbaanBostraining ABCD junioren
ZondagDiverse tijdenDiverse locatiesDuurloop

3. Recreatieve looptrainingen

Eindhoven Atletiek biedt dagelijks recreatieve looptrainingen aan, zowel op weekdagen als in het weekend, en zowel in de ochtend (elke dag) als aan het begin van de avond (maandag t/m donderdag). Hieronder een overzicht van de trainingen. In deze tijd waarin we steeds onderling minstens 1,5m afstand houden zijn er wel beperkingen aan de groepsgrootte, zeker buiten de baan.

Looptrainingen ’s ochtends

Op weekdagen is er elke ochtend een training die begint om 9:30.

DagTijdTraining/locatieTrainers
Maandag9:30-10:30Recreatieve looptrainingKees van der Put of Robert Sanchez
Dinsdag9:30-10:30Recreatieve looptraining op de baanTon Jacquot
Woensdag9:30-10:30Recreatieve looptrainingAn Rindt of Niekol Dols
Donderdag9:30-10:30Recreatieve looptraining vanaf de baanBert Jansen
Donderdag9:30-10:30Recreatieve looptraining op de baanTon Jacquot
Vrijdag9:30-10:30Recreatieve looptrainingWil Rindt of Kees van der Put

Looptrainingen in de avond

De looptrainingen in de avond starten weer bijna allemaal vanaf het sportpark (behoudens uitzonderingen). Wel zijn de begintijden soms wat aangepast om drukte en overlap met andere groepen te voorkomen.

DagTijdTrainingTrainers
Maandag19:00-20:00Extensieve intervalBen van der Plas
Maandag19:00-20:30Vaartspel vanaf atletiekbaanAd Peeters
Dinsdag19:00-20:00Groep 8 Sandra Maatsen
Dinsdagstart 19:00Groep 8,5Hans den Ouden en Theo Wijsman
Dinsdagstart 19:10Groep 9Peter Rossieau en Marc van den Nieuwenhof
Dinsdagstart 19:00Groep 9,5 Erik Scherpbier en Rob van Dommelen
Dinsdagstart 19:10Groep 10Patrick Straver en Wilma Kalf
Dinsdagstart 19:10Groep 10,5Twan van Deursen
Dinsdagstart 19:20Groep 11 Bas Dirkson, Allard van der Meer
Dinsdagstart 19:00Groep 11,5Paul van Tuijl
Dinsdagstart 19:00Groep 12,5/13 (1 groep)Rob Janssen
Dinsdagstart 19:00Extensieve intervalHenk Vos
Dinsdag20:15-21:30Intervaltraining baanTon Jacquot
Woensdag18:30-20:00Intervaltraining baan na warming up buitenDion Liebrand
Woensdag19:15-20:30Intervaltraining baanFrank Volf en Simone Wories
Woensdag19:15-20:30Intervaltraining baanGerard Vermeulen
Woensdag19:15-20:45Intervaltraining baanAd Peeters
Donderdagstart 19:00IntervaltrainingMargot Adriaans, Twan van Deursen, Hans den Ouden en Patrick Straver
Donderdagstart 19:00DuurlooptrainingPaul van Haaren
Donderdag20:00-21:30Intervaltraining baanAllard van der Meer

Looptrainingen in het weekend

DagTijdTrainingTrainers
Zaterdag8:30-9:30Looptraining vanaf Karpendonkse HoeveDion Liebrand en Margot Adriaans
Zaterdag8:30-10:00Duurloop vanaf Sportcentrum TU/eYolanda Knops, Gerard Vermeulen
Zaterdag9:30-10:30Recreatieve looptraining op de baanRob Janssen, Sandra Maatsen, Theo Wijsman
Zaterdag9:30-11:00Bostraining bij Joe Mann voor tempogroep HM<=2uAllard van der Meer, Bas Dirkson, Twan van Deursen, Patrick Straver, Dries Christiaens
Zaterdag10:00-11:30Bostraining bij Joe Mann of vanaf sportpark voor tempogroep HM>2uFrank Volf, Hans den Ouden, Margot Adriaans, Dion Liebrand
Zondagstart 9:00Duurloop vanaf Karpendonkse HoeveHans den Ouden en Joop Quick

4. Trainingen voor aangepast sporten

De trainingen voor aangepast sporten, voor protheselopers met een onder- of bovenbeenamputatie (contactpersonen Daphne van Asten en Xander van Doorn) en Racerunnertrainingen (contactpersoon Anne Marijke Voets) worden weer opgestart.

DagTijdLocatieGroepOmschrijving
Dinsdag19:00-20:30AtletiekbaanProtheselopersLooptraining voor mensen met een onder-/bovenbeenamputatie.
Donderdag19:00-20:30AtletiekbaanProtheselopersLooptraining voor mensen met een onder-/bovenbeenamputatie.
Vrijdag17:30-18:30AtletiekbaanRacerunnersTechniek en conditietraining met Racerunners

5. Trainingen wandelaars

De trainingen van de wandelgroepen worden nu ook weer opgestart, volgens onderstaand schema. Verzamelplaatsen en startlocaties worden gedeeld via de trainers.

DagTijdTrainingOmschrijving
Maandag9:30-10:30Nordic WalkingCa. 4 km op een tempo van 3-4 km per uur
Dinsdag19:00-20:30WandelduurloopCa. 7 tot 8 km met een tempo van 5 tot 6 km per uur
Donderdag9:30-10:30Sportief WandelenCa. 4 km op een tempo van 3-5 km per uur.
Zaterdag9:30-10:30Sportief WandelenCa. 4 km op een tempo van 3-5 km per uur.
Zaterdag9:30-11:00WandelduurloopCa. 7 tot 8 km met een tempo van 5 tot 6 km per uur