Terugblik 2018: AB junioren in de ranglijsten

Terugblik 2018: AB junioren in de ranglijsten

In navolging van de ranglijsten van de C en D-junioren zetten we aan het eind van 2018 ook de oudere (AB) junioren op een rijtje naar aanleiding van de top-100 ranglijsten 2018 op Atletiek.nl.

Jongens B

Bij de jongens-B zien we duidelijk het resultaat van een grote vriendengroep die al jarenlang samen traint en aan wedstrijden deelneemt. Sven Roosen komt zo’n beetje op alle onderdelen van de 10-kamp in de ranglijsten voor, maar ook in de breedte is deze lichting sterk. Met 5 sprinters in de ranglijsten op 100m en 400m, maar ook 5 lopers op de 800m en 1500m, waarvan 3 onder de 2 minuten op de 800m zijn prestaties die we als club nog niet gezien hadden.
De prestaties op de 400m horden, de 4x400m en de 4x800m zijn alle drie beste prestaties ooit in Nederland (bij de B-junioren kent de Atletiekunie geen Nederlandse records).

OnderdeelNaamPrestatiePlaats    
100mSven Roosen11,30 (+2.0m/s)14
Juno Schuwer11,39 (+0.5m/s)24
Jasper Cobussen11,61 (+0.5m/s)48
Riq de Wit11,67 (-1.3m/s)58
Maarten Debeij11,84 (+0.9m/s)82
Sven Roosen10,95 (+3.4m/s)wind
150mSven Roosen17,36 (+0.8m/s)10
David van Warmerdam (JC)18,76 (+1.4m/s)77
Max Munsters (JC)18,86 (+1.1m/s)84
Jens Peeters18,65(geen windmeting)
200mSven Roosen22,31 (-1.8m/s)5
Juno Schuwer23,17 (+0.0m/s)26
Jasper Cobussen23,32 (+0.0m/s)33
Riq de Wit23,83 (+0.7m/s)50
300mArend Eijk (JC)43,1972
400mSven Roosen48,791
Juno Schuwer51,0413
Jack Abernethy52,7140
Jens Peeters52,8943
Maarten Debeij54,6686
800mJens Peeters1.57,627
Sven Roosen1.58,8014
Kjell Segers1.59,3816
Chiel Stikkelbroeck2.05,0957
Luuk Verbaandert2.05,4164
1000mChiel Stikkelbroeck2.46,4615
Merlijn van der Velden (JC)2.56,0147
Arend Eijk (JC)3.04,6291
1500mJens Peeters4.02,6911
Kjell Segers4.10,0721
Chiel Stikkelbroeck4.17,3638
Luuk Verbaandert4.19,9747
Merlijn van der Velden (JC)2.27,3375
3000mLuuk Verbaandert9.18,4624
Kjell Segers9.25,4433
Merlijn van der Velden (JC)9.49,7353
110m horden (91cm)Sven Roosen13,85 (+0.2m/s)2
Maarten Debeij16,79 (+0.5m/s)71
Jens Peeters17,62 (+0.2m/s)93
Sven Roosen13,81 (+2.2m/s)wind
400m horden (84cm)Sven Roosen52,031
2000m steepleJens Peeters6.29,285
discuswerpen (1.5kg)Sven Roosen41m8713
Maarten Debeij31m8374
kogelstoten (5kg)Sven Roosen14m627
Jasper Cobussen12m3645
Maarten Debeij11m5868
speerwerpen (700g)Sven Roosen55m978
Robin Beks46m4531
Jens Peeters38m8881
hinkstapspringenMaarten Debeij12m2214
hoogspringenRobin Beks1m952
Maarten Debeij1m8617
Sven Roosen1m7940
polsstokhoogspringenSven Roosen4m109
Maarten Debeij3m0556
verspringenMaarten Debeij6m18 (+0.6m/s)26
Sven Roosen6m18geen windmeting
Sven Roosen7m00 (+2.7m/s)wind
4 x 100mRiq, Jasper, Juno, Sven43,172
4 x 400mJack, Jens, Juno, Sven3.25,061
4 x 800mChiel, Sven, Kjell, Jens8.10,541
tienkampSven Roosen7092 punten2
Maarten Debeij4917 punten36

Meisjes B

Ook bij de meisjes B valt op dat atletes vaak op meerder nummers in de ranglijsten voorkomen. Ook zien we (net als op nationaal niveau) redelijk wat jongere meisjes (C en zelfs D) in de ranglijsten.

OnderdeelNaamPrestatiePlaats    
100mJana Doumpas13,01 (+0.7m/s)52
Lauren van Tits13,33 (+0.3m/s)84
Jana Doumpas12,44 (+3.7m/s)wind
150mLauren van Tits20,40 (+1.4m/s)
200mJana Doumpas26,81 (+1.9m/s)37
Lauren van Tits27,48 (+1.4m/s)70
Jana Doumpas26,13 (+2.1m/s)wind
300mNaomi van Opstal (MC)45,5634
Lauren van Tits46,1940
Noa Snijders (MC)46,8746
Richa Zope49,0463
Fleur Boender (MC)49,3167
100m horden (76cm)Lauren van Tits15,8753
800mYana van Aarle (MD)2.24,1355
Naomi van Opstal (MC)2.26,0973
1000mYana van Aarle (MD)3.06,588
1500mYana van Aarle (MD)5.11,0560
discuswerpen (1kg)Moos van Gendt (MC)27m5848
Kirsten Peeters (MC)25m6876
kogelslingeren (3kg)Kirsten Peeters (MC)29m4023
Anne Liebrand (MC)23m5937
speewerpen (500g)Kirsten Peeters (MC)34m0545
Moos van Gendt (MC)32m9458
hinkstapspringenLauren van Tits9m94 (-2.0m/s)34
Richa Zope9m25 (-1.5m/s)67
polsstokhoogspringenLauren van Tits2m9014
Anne van Mill2m6024
verspringenLauren van Tits5m04 geen windmeting
4x100m56,0142
zevenkampLauren van Tits3353 punten46

Meisjes A

Bij de meisjes A komen we weer sprintsters en meerkampsters tegen alsook jongere meisjes op de loopnummers.

OnderdeelNaamPrestatiePlaats    
100mDemi van den Wildenberg11,91 (-0.2m/s)3
Janna Doumpas (MB)13,01 (+0.7m/s)78
Janna Doumpas (MB)12,44 (+3.7m/s)wind
150mSilke Peeters20,28 (0.0m/s)72
Lauren van Tits (MB)20,40 (+1.4m/s)83
Silke Peeters20,08geen windmeting
200mDemi van den Wildenberg26,04 (+1.9m/s)31
Silke Peeters26,20 (-0.9m/s)42
Janna Doumpas (MB)26,81 (+1.9m/s)72
Janna Doumpas (MB)26,13 (+2.1m/s)wind
300mSilke Peeters43,3223
Naomi van Opstal (MC)45,5648
Lauren van Tits (MB)46,1956
Noa Snijders (MC)46,8763
Richa Zope (MB)49,0483
Fleur Boender (MC)49,3187
400mSilke Peeters58,9423
100m horden (84cm)Silke Peeters14,83 (+1.8m/s)9
Lauren van Tits (MB)17,37 (-0.5m/s)63
400m horden (76cm)Silke Peeters1.03,256
800mSilke Peeters2.21,4773
Yana van Aarle (MD)2.24,1399
1000mYana van Aarle (MD)3.06,5813
discuswerpen (1kg)Moos van Gendt (MC)27m5878
hinkstapspringenLauren van Tits (MB)9m94 (-2.0m/s)52
hoogspringenSilke Peeters1m6334
polsstokhoogspringenLauren van Tits (MB)2m9022
Anne van Mill (MB)2m6035
verspringenSilke Peeters5m09 (-0.4m/s)74
Lauren van Tits (MB)5m04 geen windmeting
Silke Peeters5m19 (+2.1m/s)wind
4 x 100mMB team56,0167
zevenkampSilke Peeters4536 punten9

Jongens A

Veel van onze jongens-B komen we ook weer tegen in de ranglijsten bij de jongens-A, behalve dan op de werpnummers (waar de gewichten bij de JA hoger zijn) en bij horden (die bij de JA hoger staan dan bij de JB).

OnderdeelNaamPrestatiePlaats    
100mSven Roosen (JB)11,30 (+2.0m/s)34
Juno Schuwer (JB)11,39 (+0.5m/s)55
Ole van der Horst11,40 (+1.2m/s)57
Jahmal Kusmus11,54 (+1.4m/s)88
Sven Roosen (JB)10,95 (+3.4m/s)wind
Jahmal Kusmus11,31 (+4.8m/s)wind
150mSven Roosen (JB)17,36 (+0.8m/s)17
David van Warmerdam (JC)18,76 (+1.4m/s)97
Jens Peeters (JB)18,65(geen windmeting)
200mSven Roosen (JB)22,31 (-1.8m/s)13
Juno Schuwer (JB)23,17 (+0.0m/s)62
Jasper Cobussen (JB)23,32 (+0.0m/s)75
Ole van der Horst23,32 (+0.7m/s)75
300mArend Eijk (JC)43,1991
400mSven Roosen (JB)48,793
Juno Schuwer (JB)51,0430
Jack Abernethy (JB)52,7190
Jens Peeters (JB)52,8996
800mTim Verbaandert1.56,5919
Jens Peeters (JB)1.57,6225
Sven Roosen (JB)1.58,8035
Kjell Segers (JB)1.59,3843
1000mChiel Stikkelbroeck (JB)2.46,4622
Merlijn van der Velden (JC)2.56,0162
1500mTim Verbaandert3.50,843
Jens Peeters (JB)4.02,6922
Daan van der Velden4.08,4439
Kjell Segers (JB)4.10,0744
Chiel Stikkelbroeck (JB)4.17,3683
Luuk Verbaandert (JB)4.19,9799
3000mTim Verbaandert8.36,258
Daan van der Velden9.07,8832
Luuk Verbaandert (JB)9.18,4643
Kjell Segers (JB)9.25,4454
Merlijn van der Velden (JC)9.49,7384
5000mTim Verbaandert15.25,2212
Daan van der Velden15.41,8816
speerwerpen (800g)Robin Beks (JB)42,7451
hinkstapspringenMaarten Debeij (JB)12m2227
hoogspringenRobin Beks (JB)1m954
Nikolay Iliev1m9014
Maarten Debeij (JB)1m8633
Sven Roosen (JB)1m7989
polsstokhoogspringenSven Roosen (JB)4m1023
Maarten Debeij (JB)3m0598
verspringenMaarten Debeij (JB)6m18 (+0.6m/s)53
Sven Roosen (JB)6m18geen windmeting
Sven Roosen (JB)7m00 (+2.7m/s)wind
4 x 100mRiq, Jasper, Juno, Sven (4xJB)43,173
4 x 400mJack, Jens, Juno, Sven (4xJB)3.25,063
4 x 800mChiel, Sven, Kjell, Jens (4xJB)8.10,541
Geplaatst in Uitslagen